قاب گوشی

چگونه با گیم درآمدی میلیونی کسب کنیم؟

چگونه با گیم درآمدی میلیونی کسب کنیم؟

شاید این رویای هر گیمری باشد که روزی برسد که در ازای بازی کردن پولی دریافت کند و یا حتی از این طریق میلیونر شود. هر چند تحقق این رویا غیرممکن به نظر می‌رسد اما کم نیستند افرادی که این راه را برای تأمین مایحتاج زندگی خود انتخاب کرده‌اند. از یک تِستر ساده بگیرید که مبلغ ناچیزی به‌عنوان ماهیانه دریافت می‌کند تا یک بازی باز حرفه‌ای که می‌تواند با شرکت در یک تورنمنت، پولی برابر با 6۰۰٬۰۰۰ دلار و گاهاً بیشتر دریافت کند.

البته استعفا و ترک تحصیل قبل از شروع به کسب درآمد در حوزه بازی، به‌هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌شود. این متن اصلاً درباره«یک شبه میلیونر شدن با گیم» نیست، اگر کسب درآمد توسط گیمینگ راحت بود، الان تمام گیمرها باید پول پارو می‌کردند ولی چند پیشنهاد کوچک برای شمایی که می‌خواهید از بازی کردن پول دربیاورید.

درباره بازی‌ها بنویسید

یکی از بهترین و دم دست‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد در این حوزه این است که درباره بازی‌ها بنویسید؛ مثلاً آن‌ها را مورد نقد و بررسی قرار دهید و مقالاتی راجع به آن‌ها بنویسید و درنهایت یا مطالبتان را خودتان انتشار دهید یا در اختیار یک ناشر قرار دهید. ناشران مطالب حوزه بازی‌های کامپیوتری امروزه کم نیستند و اکثر وب‌سایت‌ها و مجلات مربوط به گیم خریدار مطالب خوب و ناب در این‌باره هستند.

بازی‌ها را تست کنید

تمام شرکت‌های بازی‌سازی افرادی را به‌عنوان تستر استخدام می‌کنند. تسترها وظیفه آزمودن بازی‌های درحال‌ توسعه را بر عهده دارند. این افراد معمولاً پول چندان بالایی دریافت نمی‌کنند و حتی گاهی به‌صورت افتخاری و داوطلبانه این کار را انجام می‌دهند.

البته درآمد تسترها در بازی‌های بسیار بزرگ به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار هم می‌رسد؛ چرا که فرد علاوه بر وظیفه آزمودن بازی، باید رازدار خوبی باشد و تا تاریخ مشخصی هیچ اطلاعاتی از بازی را لو ندهد. این کار کمی دشوار به نظر می‌رسد ولی زمانی که حقوق آن‌چنانی گرفتید متوجه می‌شوید که کار چندان سختی هم پیش رو ندارید.

بازی‌ها را تست کنید

اکانت خود را بفروشید

کسانی در دنیای بازی‌های آنلاین هستند که اکانت خود را که با زحمت به درجات بالا رسانده‌اند و پس از مدتی این اکانت‌ها را با قیمت‌هایی باورنکردنی می‌فروشند. در حال حاضر اکانت بازی‌های clash of clans و World of Warcraft بیشترین خریدار را دارند. این راه یکی از بهترین راه‌های میلیونر شدن است.

در مسابقات شرکت کنید

این راه فقط به بازی‌بازان خیلی حرفه‌ای توصیه می‌شود. مسابقات بازی‌های کامپیوتری که اصطلاحاً به آن‌ها eSport گفته می‌شود جایزه‌های بسیار پرارزشی دارند. مثل مسابقات جهانی Dota 2 که جایزه‌ی تیم اولش بیش از شش میلیون دلار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید درنگ نکنید و در مسابقات کشوری شرکت کنید تا شاید برای شرکت در مسابقات جهانی اعزام شدید.

البته جالب است بدانید که گاهاً برندهای بزرگ مثل Adidas، Nike، Redbull و ... اسپانسری افراد حرفه‌ای را بر عهده می‌گیرند و پول و امکانات خوبی در اختیارشان قرار می‌دهند.

در مسابقات شرکت کنید - مسابقات حرفه ای گیم

تجربیات خود را بفروشید

وب‌سایت‌هایی مثل آمازون از دفترچه‌های pdf‌ای که به راه‌حل‌ها و تجربیات گیمرهای مختلف در مورد بازی‌ها مربوط است پرشده است. این دفترچه‌ها توسط گیمرها نوشته‌شده که اکثراً درباره‌ی بازی‌های آنلاین بوده و با قیمت حدود ۱۰ الی ۳۰ دلار فروش خوبی دارند. اگر راه‌های جالبی درباره بازی‌ها می‌دانید آن را به‌صورت یک دفترچه ارائه دهید.

تمام راه‌های ذکر شده در این مقاله فقط یک پیشنهاد هستند و یک راه ۱۰۰٪ تضمینی برای کسب درآمد در حوزه‌ی بازی نیستند. شاید این راه‌ها پیش ‌پا افتاده و ساده به نظر بیایند، ولی باید گفت که برای موفقیت در این عرصه باید هم گیمر خوبی باشید، هم سطح سواد و اطلاعات خود را از بازی‌سازی افزایش دهید.

نمونه موفق 

در دنیای گیم نمونه های موفق و افراد با استعداد زیادی وجود دارند . شاید مجالی برای معرفی این افراد در همه رشته ها وجود نداشته باشد . از موفق ترین گیمرهای جهان در رشته دوتا دو که با صرف کمترین زمان توانست بالاترین مقام را همراه با تیم خود کسب کند سید سمائل حسن است . 

Syed Sumail "SumaiL" Hassan

سمائل جوان ترین گیمر حرفه ای جهان در رشته دوتاست او فقط 16 سال دارد و به خاطر گیم مجبور به ترک تحصیل شده است.در پاکستان دنیا امده اما در حال حاضر در رزمونت زندگی میکند.در جدیترین مسابقات دوتا 2(اینترنشنال) sumail به همراه تیم Evil Geniuses توانست مقام اول جهان را کسب کند. جایزه تیم اول این مسابقات 6,634,661 دلار بود . 

 Syed Sumail "SumaiL" Hassan

 
منبع (+)
 
برگرفته از (زمانا)
 
استارتاپ (Evil Geniuses)

دیدگاه‌ها   

 
0 #9 م ح نادی 1398-05-10 21:55
پاسخ حسین:
سلام من میخوام از راه گیمری پول در بیارم ولی کسی به حرفم گوش نمی کنه و میگه نمی تونی شما می تونید راهی بهم پیشنهاد کنید

سلام ، توی جامعه ما کمی این موضوع و نحوه برخورد باهاش سخته و واقعیت اینه که خیلی سخت خانواده و ادم های اطراف باهاش کنار میان . پیشنهاد بنده اینه که شما هدفت رو از گیم تغییر بده روی کسب و کاری مبتنی بر گیم و در این مسیر حرکت کن مثلا سعی کن ایده ای برای ارزش افرینی با گیم طراحی کنی و استراتاپ کوچکی راه بندازی توی این حوزه ...
پاسخ دادن
 
 
+1 #8 حسین 1398-05-10 07:24
سلام من میخوام از راه گیمری پول در بیارم ولی کسی به حرفم گوش نمی کنه و میگه نمی تونی شما می تونید راهی بهم پیشنهاد کنید
پاسخ دادن
 
 
0 #7 Solo.Smile 1398-04-20 12:54
سلام گیمر Dota 2 و Hearthstone هستم دنبال اسپانسر میگردم چیکار کنم dota 1 . clash of Clans. Clash Royale هم پشتیبانی میکنم ولی بیشتر Dota 2 رو نظرمه کسی اسپانسر میشناسه معرفی کنه لطفا
پاسخ دادن
 
 
0 #6 Alma30 1398-01-30 21:35
پاسخ محمد:
خودم مدت چند سال است گیم آنلاین بازی میکنم یعنی یک گیمر واقعا استم اما دوست هایم ورفیق ها میگویند معتاد گیم استی

چند سالته و کدوم شهر زندگی مکنی
پاسخ دادن
 
 
+1 #5 کسی که فدای گیم شد 1398-01-15 07:11
شما میتونید از راه استریم کردن هم کسب در آمد کنید ولی توی ایران.......... ....... خیلی سخته که این کار رو انجام بدید زیرا که یک سرمایه ی بزرگ در حد سیصد ملیون به بالا نیاز دارید
پاسخ دادن
 
 
+3 #4 محمد 1397-08-14 19:21
خودم مدت چند سال است گیم آنلاین بازی میکنم یعنی یک گیمر واقعا استم اما دوست هایم ورفیق ها میگویند معتاد گیم استی
پاسخ دادن
 
 
+6 #3 م ح ن 1396-05-01 14:45
پاسخ یه مجرم:
ممنون میخوام بدونم با چقدر سرمایه بتونم این کار رو انجام بدم همین که از پس خانواده بربیام خودش کلی حرفه
البته باید گفت تو ایران نمیشه یه گیمر حرفه ای شد هیچکی بهمون اهمیت نمیده همه ما رو معتاد میبینن

واقعیت گیم ایران و دنیا خیلی متفاوت از هم هستند بنده اصلا به عنوان منبع درامدی پیشنهاد نمیدم سمت گیم برید
پاسخ دادن
 
 
+6 #2 یه مجرم 1396-05-01 06:35
ممنون میخوام بدونم با چقدر سرمایه بتونم این کار رو انجام بدم همین که از پس خانواده بربیام خودش کلی حرفه
البته باید گفت تو ایران نمیشه یه گیمر حرفه ای شد هیچکی بهمون اهمیت نمیده همه ما رو معتاد میبینن
پاسخ دادن
 
 
+8 #1 مهری 1395-09-24 17:56
بازی لم هم هست که میگن گزینه خوبیه برای کسب درآمد.
پاسخ دادن
 

نظر خود را با ما در میان بگذارید


تصویر امنیتی
تصویر جدید

اشتراک‌ گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رقص روی شیشه

پخش زنده