کاغذ رنگی

رقص روی شیشه؛ جادوی چشمان سبز و ماشین‌های کروکی

رقص روی شیشه؛ جادوی چشمان سبز و ماشین‌های کروکی

"من نمی‌خوام مردای روانی راجع به بدن زن من نظر بدن" سریال رقص روی شیشه با این خط داستانی شروع می‌شود. مرد ثروتمندی که نمی‌خواهد همسرش بازیگر باشد. اما کم‌کم پای قمار، مواد مخدر، اختلاس، قاچاق، فساد اقتصادی و قتل به ماجرا باز می‌شود.

رعنا رخشان (مهتاب کرامتی) بازیگر سابقی است که هنوز در عشق نقش‌آفرینی در سینما و تئاتر می‌سوزد، اما همسرش یغما نامدار (بهرام رادان) دوست ندارن زنش انگشت‌نمای مردم شود. ادریس ملک (امیر آقایی) همکلاسی سابق این زوج و همچنان عاشق رعناست که هنوز از او دل نکنده است. لیلی (میترا حجار) صمیمی‌ترین دوست رعنا، با ادریس کار می‌کند و حلقه وصل ادریس و رعناست. داستان رقص روی شیشه ملودرام خانوادگی شروع می‌شود و با گم شدن یغما وارد فاز معمایی/ماجرایی می‌شود.

سریال رقص روی شیشه


مهدی گلستانه را از سریال موفقش "عاشقانه" به یاد می‌آوریم. عاشقانه ساخته منوچهر هادی و به تهیه‌کنندگی گلستانه بود. این بار گلستانه می‌خواهد شانسش را در کارگردانی امتحان کند، هرچند او سابقه‌ی بارها کارگردانی در مدیوم سینما و تلویزیون را دارد، اما سینمای خانگی برای او چالش جدیدی خواهد بود. "رقص روی شیشه" از نظر بازیگر با دست پر وارد گود شده است، استفاده از بازیگران درجه یک در نقشهای اصلی و فرعی از نقاط قوت این سریال است. به نظر می‌رسد که میترا حجار در نقش "زیبای کشنده"، مهرداد صدیقیان در نقش "سرخوش بانمک " قابل توجه‌تر از دیگران جلوه می‌کنند. اما برگ برنده سریال اکبر زنجانپور بازیگر کهنه‌کار سینما و تئاتر است که این روزها به شدت گزیده‌کار شده و در این سریال نقشی پدرخوانده‌طور را ایفا می‌کند، نقشی هم‌عرض بزرگ آقای علی نصیریان در شهرزاد.

 

رقص روی شیشه
بیشترین چیزی که در "رقص روی شیشه" خودنمایی می‌کند؛ داستان، طراحی صحنه، گریم و فیلمبرداری اشرافی (لاکچری) کار است که آن را به اثری "شیک" تبدیل کرده است. بهرام رادان و مهتاب کرامتی با چشمان سبز، لباسهای رنگی، سوار بر ماشینهای کروکی در خانه‌هایی قصرمانند. این شیک بودن هم می‌تواند به نقطه قوت سریال تبدیل شود و هم نقطه ضعف، باید صبر کنیم و بیشتر ببینیم.

 

منبع (+)
 
نویسنده : بهزاد طالبی
 
استارتاپ (ببین)

نظر خود را با ما در میان بگذارید


تصویر امنیتی
تصویر جدید

تدریس خصوصی ریاضی

اشتراک‌ گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پخش زنده