کاغذ رنگی

ماجراجویی‌ های جانوران در دنیای عکاسی

ماجراجویی‌ های جانوران در دنیای عکاسی

ما اغلب با تصاویر جالب توجهی مواجه می‌شویم که از حیات وحش گرفته شده‌اند. تصاویری که ما را با وجهی متفاوت از زندگی دیگر ساکنان این کره آشنا می‌ کنند. عکاسان حیات وحش در کنار مخاطراتی که در این حرفه با آنها مواجهند، گاهی نیز لحظاتی متفاوت و به یادماندنی را تجربه می‌ کنند، به ویژه زمانی که جانوران در نقش دستیارانی کنجکاو به کمک آنها می‌آیند.

عکاسی ازحیات وحش پیشه‌ی جالبی است. حضور و حس نزدیکی به دنیای جانوران، مشاهده‌ی رفتارهای دوستانه یا خصمانه‌ آنها با یکدیگر و در عین حال حفظ بی‌ طرفی در مقابل آن چه که پیش چشمان عکاس روی می‌دهد، چالش‌های جالبی را پیش روی عکاسان مشغول به کار در این حوزه قرار می‌ دهد. در عین خطرات کوچک و بزرگی که شاید حتی زندگی عکاس را در معرض خطر قرار دهند، این حرفه از جذابیت‌های خاص خود نیز برخوردار است.

جذابیت‌هایی که حضور موجودات کنجکاو، مسبب پدید آمدن آن‌هاست. حیوانات بازیگوشی که با شیطنت‌ های خاص خود، قصد نزدیک شدن به دنیای انسان‌ ها را دارند. بی‌ شک آنها از مفهوم عکاسی چیزی نمی‌دانند، اما به عنوان دستیارانی پر شر و شور، خوشحال می‌شوند که گاهی به کمک عکاسان آمده و آنها را در خلق لحظاتی متفاوت و تماشایی یاری کنند. معمولاً حیوانات به استفاده از ابزارآلات علاقه‌ی چندانی نشان نمی‌دهند. اما گاهی نیز با جانوری متفاوت روبرو می‌شوید که برای برطرف کردن عطش کنجکاوی خود، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. این بار این دسته از جانوران را مد نظر قرار داده ام .

دسته‌ ای شاد و بازیگوش که قطعاً  تماشای حرکات‌شان، جالب و خنده دار بوده و لحظات مفرّحی را رقم می‌ زند. تصاویری که برای شما آماده کرده ام ،  از لحظات بده بستان‌های جالبی تهیه شده که عکاس و سوژه‌ ی عکاسی را در رابطه‌ای خاص و منحصر بفرد به نمایش گذارده‌ است.

 

دیدگاه‌ها   

 
+4 #2 amin 1394-07-21 10:11
سلام
خیلی خوب بود
تا الان فکر میکردم این جور عکسا ساختگیه
پاسخ دادن
 
 
+5 #1 صابریان 1394-05-30 09:44
عکس های خیلی خوبی بود...ممنون.
پاسخ دادن
 

نظر خود را با ما در میان بگذارید


تصویر امنیتی
تصویر جدید

تدریس خصوصی ریاضی

اشتراک‌ گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پخش زنده